O firmě

Počátky současné firmy ELMET GROUP sahají ještě do doby socialismu a perestrojky. V roce 1986 začal zakladatel firmy Václav Trojan na povolení národního výboru samostatně podnikat v oboru elektrických instalací.

Po sametové revoluci v roce 1989 vznikla firma ELEKO, jako zkratka pro obory elektro a kovo a nedlouho poté se přejmenovala na současný název ELMET, tedy opět zkratka pro elektro – metal.

Firma ELMET nejprve začala na základě nápadu zakladatele vyrábět zvonkové panely, které našly uplatnění v nejednom činžovním nebo rodinném domě a později k nim přibyla výroba topných desek z přírodního kamene, zejména mramoru a žuly. Topné desky kompletně vymyslel a zkonstruoval zakladatel firmy Václav Trojan.

V roce 1992 pak došlo k zásadní události v rámci dalšího směřování firmy a to k otevření první prodejny na adrese Jugoslávských partyzánů 25, která funguje dodnes. Tímto okamžikem začala fungovat obchodní firma ELMET a zároveň se do firmy naplno začlenili další členové rodiny. Prvním prodavačem byl syn majitele, Michal Trojan a účetní agendu pak vedla manželka zakladatele Marie Trojanová.
V roce 1993 byla otevřena druhá prodejna v kočárkárně na sídlišti Řepy.
V roce 1994 následovala další, v pořadí třetí, prodejna v ulici Eliášova 24, později pak byla přesunuta o ulici dále do Jaselské a dnes je tato prodejna na hlavní ulici, ulici Československé armády.
V roce 1994 dokončil syn Michal Trojan vysokou školu a již naplno se začlenil do vedení firmy.
V roce 1995 zakoupil zakladatel firmy Václav Trojan rozpadlé objekty bývalé hospody U Urbanů, která je umístěna na konci Suchdola, v Kamýcké ulici. Zde začal tyto objekty postupně rekonstruovat, z velké části sám nebo s pomocí dalších pracovníků firmy a známých.
V roce 1996 byla otevřena prodejna osvětlení na Vinohradské ulici, která fungovala více jak 10 let.
Ve stejném roce se otevíralai prodejna na Ohradě, v Želivského ulici, která funguje dodnes.
Po rekonstrukci první části objektu na Suchdole byla otevřena prodejna přímo v dnešním sídle firmy, která byla v roce 2012 dále výrazně rozšířená.
V roce 1997 začal fungovat první sklad firmy, kam se přesunula velkoobchodní činnost a tým lidí a to v pronajatých prostorách v Praze 6 – Podbabě, v areálu Radiospoje.
V roce 1999 byla otevřena prodejna v Budečské ulici na Vinohradech, která funguje dodnes.
V roce 2002, v červenci, měsíc před povodněmi, byl otevřen a přestěhován sklad z později zatopené Podbaby na Suchdol, kde byl zrekonstruován nový sklad pro účely velkoobchodu.
Jako poslední byla v roce 2003 otevřena prodejna v Kostelci nad Černými lesy, která je stále v provozu a je zatím jedinou mimopražskou prodejnou firmy.

V dalších letech pokračovala náročná a dlouhá rekonstrukce prostor na Suchdole, kde v současné době funguje kvalitní zázemí celé firmy, vedle již zmíněných prodejny a skladu jsou zde dále kanceláře, dílny, vzorkovna, parkoviště a další prostory nezbytné pro kvalitní zázemí zaměstnanců i zákazníků.

Kolem roku 2000 začala postupná změna orientace firmy z maloobchodního na velkoobchodní prodej .

V roce 2005 jsme měli v provozu 9 maloobchodních prodejen a velkoobchod, jehož zaměřením byly dodávky elektromateriálů  a osvětlení dalším maloobchodním prodejcům a zásobování firem ,hotelů atd.

V roce 2010 začala další velká změna v historii firmy – dovoz a výroba osvětlení pod vlastní značkou ELMETLIGHT .

V roce 2011 jsme otevřeli první část našeho nového showroomu na osvětlení , který jsme postupně rozšiřovali až do dnešní podoby ,kdy má tento výstavní prostor cca 500 m 2 a naši zákazníci zde najdou v 90 % naše vlastní produkty .

V roce 2019 zemřel zakladatel firmy Václav Trojan .

V současné době , píše se rok 2020 ,  má naše firma cca 40 kmenových zaměstnanců , skvělý obchodní tým , vlastní technickou podporu , výrobu a kompletní zázemí .

Naším cílem je rozvíjet naše vlastní značky ,kterých je dnes již více –

ELMETLIGHT a ECONOMYLIGHT pro osvětlení  , ELMETFIRE – pro topidla ,   ELMETLINE pro instalační materiál , ELMETPOWER pro baterie, svítilny .

V dalších letech je naším plánem rozvíjet zejména velkoobchodní činnost a s ní spojený servis, který doplňuje dovoz mnoha produktů z celé Evropy, ale i Asie.

Obchodní zástupci již operují po celé České republice.

Naším cílem je, abychom si udrželi naše vážené dlouholeté zákazníky a soustavnou péčí a zaujetím získávali další spokojené klienty.

Michal Trojan